Novinky 2023

Vyberte rok: 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020


Všem milovníkům a příznivcům plemene, všem majitelům našich odchovů speciálně přejeme nádherné prožití svátků vánočních!
MERRY CHRISTMAS!

28.12.2023 – A na závěr roku máme krásnou novinku! Dnes byla u Fox sonograficky potvrzena březost. Ke konci ledna se můžeme těšit na malé červené štěňátka, jejichž jména budou začínat na slovo HOT MINI.


26.12.2023 – Dohánění restíků, kdy jindy než o volných dnech ve svátky. 😀 Dnes jsem dokončila reportík více než půl roku starý z  výstavy v Polském Zakrzowě. Jsou tam přidány výsledky a krásné fotečky od Simony Štefkové. Děkujeme.
A také jsme přidali fotky na osobní stránky holek Ginny a Summer.


17.12.2023 – Dokončen report z Prahy, k Fox a Whiskey doplněny nové fotografie. My jsme tímto uzavřeli naši letošní sezónu, už si užijeme jen pohodové Vánoce a v příštím roce se na Vás budeme zase těšit! Také nás v lednu čeká narození dvou vrhů, ze kterých se už teď moc těšíme.


15.12.2023Moonbaby’s RED FOX TOLUGO „Fox“ je NOVÝ ČESKÝ ŠAMPIÓN!!!!!!!


14.12.2023 – Zároveň s TRIO Praha probíhaly také 4 mezinárodní výstavy u našich slovenských bratrů. 4X CACIB NITRA, kterých se zúčastnila i nádherné miminko, fenka Beauty of Bria Golden Evanga. Bria sice není odchovancem naší CH, ale její rodiče jsou s námi spjati velmi úzce. Máma je Anyway Mini Disney CT a táta Rio. A v Nitře byla neuvěřitelně šikovná a z její výstavní premiéry hned vzešel PUPPY CHAMPION! Moc gratulujeme chovatelce Barce a také majitelce Lence!


12.12.2023 – Další náročná a zároveň letos poslední výprava. Nádherné a velmi úspěšné zakončení sezóny tentokrát na TRIOCACIB PRAHA. Za naše barvy soutěžily máma Fox s dcerou Wiskey a myslím, že nemůžeme být více pyšnější. Holky to tam válcovaly. 🙂


3.12.2023 – Fotoreportík z mezinárodních výstav v polských Kielcích je hotov. Rio i Summer si dokončili šampionát další země.
Skvělou zprávou je, že chovatelka Ria nechala otestovat své psy na neuroaxonální dystrofii – NAD. Mezi nimi také rodiče Ria a oba rodiče jsou prostí téhle nemoci! Samozřejmě budeme testovat Ria osobně a také všechny ostatní naše pejsky, ale na výsledky si musíme chvíli počkat.


2.12.2023 – Do Brna jsme nedojeli. Poprvé v životě za X let se stalo, že jsme na předem plánovanou akci nedorazili kvůli počasí, respektive, kvůli sjízdnosti našich cest. Vše jsme měli připravené, ráno podle plánu jsme naložili auto, naskákali do něj. Prvních 30 km nám trvalo hodinu . . .  rozhodli jsme se nepokračovat a raději se vrátit pomalu a bezpečně domů


1.12.2023 – Víkend v polských Kielcích byl hodně úspěšný. Reportík brzy, teď odjíždíme do Brna.


4.11.2023 – Dnes si na konto připsala další zkoušku Sunny, fenka z našeho B vrhu – Be Mini Sunshine Carcassonne Tolugo, a to ZOP na známku výborně za nádherných 96 bodů ze 100 možných! Moc gratulujeme!


! HAPPY HALLOWEEN !


19.10.2023 – O víkendu 14.10. u nás proběhl opět seminář praktické přípravy na výstavu + povýstavní focení se Simčou Hlaváčkovou a Andrejkou Svejkovskou. Myslím, že se opět vše krásně povedlo, doufám, že vy zúčastnění jste spokojeni. protože já moc, Vaše výkony byli lepší a lepší! Navštívit nás přijel také Lungo, z čehož mám velikou radost! Chlapeček je skvělý kámoš a roste do krásy!
Další fajn akcička za námi – děkuji všem a můžeme se těšit na další.


17.10.2023 – O víkendu složila Be Mini Sunsihe Carcassonne Tolugo „Sunny“ zkoušku z výkonu a to ZZO na 55bodů z 60! s psovodem Marcelou Záležákovou. Velká gratulace holky!


9.10.2023 – Od soboty máme v naší CHS novou šampionku ČR! Svůj šampionát dokončila opravdu ve velkém stylu jako vítěz třídy otevřené, nejlepší dospělá fena a nejlepší v plemeni – BOB ! JCH. Ch. Criss Cross Mini Cofi Capito „Lady“.

MAO Lady & AUO Diesel oba BEST OF BREED


29.9.2023 – Krásné fotky na Floracanis dostala od Petry jedličkové, také naše odchovankyně Sunny – Be Mini Sunshine Carcassonne Tolugo.


17.9.2023 – Byl Rio u Mvdr. Jiřího Beránka na DOV a je prostý / zdravý!


15.9.2023 – Také z nedělní klubové výstavy ovčáckých psů ve Wroclavi je článek už kompletní.


13.8.2023 – Krátký reportík ze sobotní Floracanis Olomouc je dokončen. Koho by zajímalo, jak jsme se měli 🙂 určitě se koukněte do výstavy 2023.


8.9.2023 – Konečně se na Piccola usmálo štěstí a má svoje lidi, celou rodinu jen pro sebe.


4.9.2023 – WDS GENEVA, SWISS / 24.8. proběhla světová výstava psů v Ženevě, účastnil se jí syn našeho Manga. Authentic Mini Red Arrow Star of Elune „Vegas“ získal ve velké konkurenci dalších 7 mladých psů známku výborná 2, reserve junior CAC!


12.8.2023 – Proběhla klubová výstava KCHMPP v Březí u Mikulova. Úplně poprvé se výstavy účastnila fenečka z našeho vrhu kávové edice GOGO MINI LATTE. S paničkou byly neuvěřitelně šikovné a panu rozhodčímu Karbanovi se moc líbily. Malá Dori na své premiéře získala VN1 a nejlepší štěně v plemeni. Jako třešnička na dort byl užší výběr mezi 5 nejkrásnějších štěňátek celé výstavy. Moc gratulujeme!


6.8.2023 – Dlouho jsme se neozvali a při tom máme tolik novinek a akcí za sebou. Jednou z velmi vydařených akcí je seminář s Veronikou o úpravě AUO a MAO. Máme velkou radost, že se nám povedlo poskytnut našim odchovům další možnost vzdělávání, jak pečovat o srst svých pejsků. Seminář obsahoval komplet vše, od česání, koupání, péče o srst, sušení a nakonec i výstavní úpravu. Náš Rio byl modelem 🙂 a potkal tam několik svých úžasných dětí. Děkujeme všem, byli jste super! Foto Simona Štefková.

Gogo Mini Latte, Rio, Gogo  Mini Piccolo


30.6.2023 – Piccolo nemá štěstí a tak stále hledá to své DOMA! Naprosto dokonalý malý čokoládový méďa s tou nejvíc pohodovou a umazlenou povahou.


28.6.2023 – Námi odchovaná JCh. Be Mini Rich Girl CT „Baileys“ složila svou již třetí zkoušku z výkonu! Po ZZO a BH – VT si přidala ZOP na plný počet bodů tedy 100b ze 100! Její panička a Baileys jsou prostě borky!!! Moc gratulujeme a děkujeme za úžasnou starost o tuhle Sněhurku.


22.6.2023 – Bohužel, né vždy nás v chovu potkávají jen radosti a dobré zprávy . . .  Včera jsme dostali zprávu, že malý Americano přešel za duhový most . . . .


14.6.2023 – Přidány aktuální fotky Piccola a Macchiato. Sekce vrh Gogo


13.6.2023 – Spousty novinek se u nás událo. Asi nejzásadnější, že malý Americano odjel do svého nového domova, kde se mu budou věnovat zkušené chovatelky a je pravděpodobné, že o něm ještě uslyšíme. Minimálně já 🙂
Další je, že za sebou mále velkou víkendovou výstavu v podobě 3x CACIB Nitra ! Reportík už najdete v rubrice výstavy 2023. A při čtvrtečním shonu se u nás také probíhalo velké focení štěňátek a Whiskey, která už má své nové fotky na osobní stránce. Za kompletní organizování focení prcků moc děkuji Simoně Štefkové!!!! Děkuji!!!!


4.6.2023 – Máme za sebou klubovou výstavu u našich východních sousedů. KCHMPP SK reportík ZDE
Aktualizovaná sekce GOGO štěňátek.


24.5.2023 – Dnešní focení miminek, nemůžu se dočkat fotečka. Zatím jedna na ochutnávku. Malý Americano.


10.5.2023 – Všechna naše štěňátka z vrhu GOGO a jejich máma Pepsi absolvovala vyšetření na dědičné oční vady v Pardubicích u skvělého Mvdr. Jiřího Beránka. Všichni jsou prostí všech očních vad! Máme obrovskou radost!

Skvělý domov ještě hledáme pro některé z nich.


8.5.2023 – Naše Summer a Fanta slaví 3 roky! Přejeme všem sourozencům z vrhu ANYWAY krásné třetí narozeniny!


7.5.2023 – Tak už mají všechna naše GOGO štěňátka přidány aktuální fotky! Rostou nádherně a máme z nich velikou radost! Někteří jsou ještě k zadání.


6.5.2023Miminka dostala parádní fotečky od Simony Štefkové, moc děkujeme! Postupně ve volných chvílích je budeme k jednotlivým štěňátkům přidávat.


28.4.2023 – Krásná Disney má nové krásné fotečky na její osobní stránce. Děkujeme!


 

9.4.2023 – Včera na národní výstavě v Brně válely naše odchovy! Kdo se účastnil a jejich výsledky najdete v rubrice výstavy 2023.


7.4.2023 – Představujeme náš vrh G. podívat se na štěňátka můžete ZDE.


31.3.2023Disney má na své osobní stránce nové fotky.


30.3.2023 – A protože dobrých zpráv není nikdy dost, máme jednou skvělou !!!! Pepsi přivedla v pondělí na svět štěňátka. První Riovi děti. Máme 3 holčičky a 4 chlapečky v barvách red tri a red merle samozřejmě. 🙂


28.3.2023 – Nechali jsme dotestovat naší Fox na CDPA/CDDY (IVDD), a je pravda, že jiný než čistý výsledek jsme nepředpokládali. Ale teď to máme černé na bílém, že Foxíče není přenašeč na krátkonohost.


25.3.2023 – Vše je tak, jak má být . . . nová posila týmu Whiskey  !


18.3.2023Mango a Summer podstoupili vyšetření na dědičné oční vady u pana Mvdr. Jiřího Beránka. Oba dva jsou prostí / zdraví! Hurá! Na socializačním výletě s námi byla také štěňátka Wolfík a Whiskey. Oba se chovali skvěle a ničeho se nebáli, jiných pejsků, aut, projíždějícího vlaku. Byli prostě úžasní.


13.3.2023 –  Také Summer se dočkala fotel v dospělosti a my Vám můžeme naši šampionku ukázat v její plné kráse. Za fotky opět děkujeme Petře Jedličkové!
Zároveň makám na restech z výstav. Report z DUO Brna a Katovic je již na světě. 🙂


3.2.2023 – Všechna štěňátka z vrhu EXTRA mají na stránce doplněny nové fotky a informace. Za naprosto dokonalé fotky děkujeme Petře Jedličkové.


2.3.2023 – Obrovskou radost máme také z RTG vyšetření našich dvou „CUTEových“ chlapečků. Cute Mini McLaren a Cute Mini Ferrari podstoupili rentgenové vyšetření kloubů, oba jsou naprosto zdraví! Moc děkujeme majitelům za péči o naše chlupaté štěňátka a moc gratulujeme!


1.3.2023 – Jsme se vydali s našimi nejmladšími, tedy s vrhem EXTRA i FINALLY a Lady do Pardubic za Mvdr. Jiřím Beránkem na vyšetření na dědičné oční vady. Všichni naši pejsci jsou DOV prostí / zdraví! Moc se z tohoto výsledku radujeme!


20.2.2023 – Od pátku jsme toho stihli neuvěřitelně moc! Zúčastnit se 3x CACIB Carneval cup v Nitře, kde si všichni naši pejsci rozjeli šampióna krásy další země a mnohem více! A také jsme dneska byli se štěňátky u naší nej fotografky Petry Jedličkové a mohla vzniknout tahle nádhera!


19.2.2023Mango má 4 roky! Všechno nejlepší!


15.2.2023 – Nádherný úspěch na prestižní mezinárodní výstavě v polských Katovicích. Námi odchované štěňátko – ANYWAY MINI DISNEY Carcassonne Tolugo „Disney“ – získala BOB a BEST IN GROUP IV !!!! Reportík brzy. V pátek vyrážíme směr Nitra, držte nám pěsti.


13.2.2023 – Poslední volné štěňátko z vrhu Extra je chlapeček TOP MODEL. Hledáme pro něj parťáky do života. Kdo by měl ambice pro budoucí chov, výstavy i sporty budeme nadšeni, ale stejně tak přivítáme rodinu, která ho bude milovat a opečovávat jako parťáka. Po tátovi zdědil jeho uhrančivý pohled 🙂 bude mít oči jako on.


8.2.2023Mango dostal nový DNA test, na merle gen. Výsledek je na jeho kartě.


7.2. 2023Rio je oficiálně chovný pes.


4.2.2023FINALLY miminka už také mají svou stránku.


3.2.2023 – Máme za sebou velmi úspěšný víkend strávený na výstavě DUO CACIB v Brně. Skvělé výsledky, ohromně užitý víkend s přáteli se opravdu povedl. Já ho sice odnesla trochu zdravotně, ale hned co mi bude lépe, hodím sem reportík z výstavy a také Vám představíme naše dvě černé dvojčátka ZigZag a Wizarda.


21.1.2023 – A už jsme komplet! Fox dnes nad ránem přivedla na svět svoje děti, černou holčičku a černého chlapečka. Všechna štěňátka se mají čile k světu, rostou krásně, maminky jsou úžasné obě dvě a my budeme pomalu vybírat domovy do kterých ty naše malé štěstíčka svěříme.
Mimina už mají všechny také své jména a na první fotečky se můžete těšit již za chvíli na jejich stránce vrhu FINALLY. Štěňátka z vrhu EXTRA, již svou stránku mají.

Příští víkend se s námi můžete potkat na DUO CACIB v Brně!


17.1.2023Ginny má na své osobní stránce nové fotky.


14.1.2023 – Narodila se nám štěňátka!


9.1.2023 – Reportík hotov. Přečíst si jo můžete v sekci výstavy 2023.


7.1.2023 – Výstavní sezóna zahájena na národní výstavě v Brně více než MEGA úspěšně. Náš mladý chlapeček RIO se opravdu líbí napříč rozhodčími. Tentokráte dosáhl na JUNIOR BIG.

Na výstavě zářila i Ginny a její sestra Baileys, reportík z výstavy bude brzy v rubrice výstavy 2023.


1.1.2023 – Doufáme, že Silvestr jste vy i Vaši pejsci prožili bez úhony a v poklidu, stejně jako my.

Tímto bychom Vám chtěli popřát jen to dobré do nového roku, spousty štěstí, zdraví a radostí s Vašimi rodinami a chlupáči!

Naše chovatelská stanice má také letos spousty plánů, které nás čekají uskutečnit. Určitě máme nějaké vize na poli pracovním ( rozuměj nějaké zkoušky z výkonu – poslušnost, možná ovečky), samozřejmě máme vize na poli výstavním, chystáme se do chovu zařadit další krásné Tolugo děti, již za pár dní přivést na svět další štěňátka a celkově se více setkávat s Vámi všemi, kdo budete mít zájem. První srazík letos bude již 14.1. a moc se na Vás těším. Moc děkujeme za přízeň a doufáme, že ani v dalším roce Vás nezklameme a budete mít tady vždy co číst. Krásný nový rok všem !