O nás

Už jako malé dítě mě fascinovalo vše živé a chlupaté :-). Od svého dětství jsem nonstop bojovala za jakékoliv zvíře, což ovšem v panelovém bytě nebylo úplně snadné. Naštěstí můj táta sdílej mé nadšení se mnou a tak jsme na mámu byli už tenkrát dva a přes myši, křečky, potkany, hady a různé ptáky jsem se časem probojovala i ke štěňátku, a tak od mých 8 let s námi žil první pes – střední knírač Aran (CHS si bohužel nepamatuji).

Jak šel čas prokousala jsem se od kníračů, dobrmanů, německých ovčáků až k ovčákům australským, kterým patří celé mé srdce a těm se věnuji již bezmála 15 let. Aktivně odchovávám štěňátka od roku 2009, kdy přišel na svět můj úplně první vrh štěňátek a já si začala pomalu plnit své sny . . . . Naše webové stránky věnované australským ovčákům můžete navštívit ZDE.

Naše rodina / Our family

Po “miniaturách” australáků jsem koukala už déle, ale pořád jsem měla nějaké ALE . . .  Když jsem je poprvé uviděla na živo v jedné zahraniční chovatelské stanici, bylo jasno – miník bude mít místo i u nás.

A tak netrvalo dlouho a na začátku roku 2019 k nám přicestovaly z USA dvě červené holčičky Fox a Pepsi. O rok později jsme ze stejné CHS vybrali ještě black trikolórního chlapečka. Nebyl v plánu, ale nemohla jsem mu odolat . . .  Jsem moc zvědavá, co nám přinese dál čas po boku mini aussies . . . .

Náš tým / Our team

Momentálně v naší chovatelské stanici odchováváme náš první vrh amerických miniaturních ovčáků a neuvěřitelně se z něj těšíme. Píše se rok 2020 a v ČR se jedná o v pořadí pátý vrh tohoto plemene. Prvenství si držíme v počtu narozených štěňátek :-). Pepsi přivedla na svět neuvěřitelných 8 nádherných štěňátek.